pasek menu został odblokowany

Pomoc - Router WiFi

Czy wiesz jaki wybrać router i jak go poprawnie skonfigurować ?

Konfiguracja routera Totolink A3002RU
Router Totolink A3002RU

Należący do piątej generacji bezprzewodowych routerów, Totolink A3002RU jest kompatybilny z najnowszym standardem sieci bezprzewodowej 802.11ac i może równocześnie pracować w dwóch pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki temu zapewnia szybkość transmisji danych do 1167 Mb/s.
Przewodowa łączność Gigabit Ethernet

Router Totolink A3002RU posiada cztery porty LAN w standardzie Gigabit Ethernet, dzięki którym z łatwością zapewnisz stabilne przewodowe połączenie wybranym urządzeniom. Ponadto router A3002RU obsługuje funkcję VLAN, pozwalającą na konfigurację usług internetowych takich jak IPTV.
podłącz przewód internetowy do gniazda wan w routerze oraz zasilanie sieciowe
Przed przystąpieniem do konfiguracji routera konieczne będzie aktywowanie nowego sprzętu. Aby to zrobić skontaktuj się z Obsługą Klienta lub wyślij SMS w treści poadając dane abonenta, adres świadczonej usługi oraz model i mac adress routera.
w przypadku routera Tototlink mac adress znajduje się na naklejce z boku routera.
Po aktywacji nowego routera możemy przystąpić do konfiguracji.
Pierwszym ważnym krokiem jest nawiązanie połączenia z routerem. W tym celu naciskamy LPM (lewy przycisk myszy) na ikonie sieci WiFi i wybieramy sieć, która w nazwie ma TOTOLINK_A3002RU lub TOTOLINK_A3002RU_5G
Sprawdź w instrukcji obsługi lub na naklejce routera jaki adres IP posiada konfigurowany przez Ciebie sprzęt
Następnie uruchom przeglądarkę internetową i w polu adres wpisz ip routera http://192.168.1.1 oraz nazwę użytkownika i hasło.
Najszybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji Easy Setup.
Teraz będziesz potrzebował loginu i hasła, które znajdziesz na swojej umowie abonenckiej.
Zaznaczone dane przepisz w odpowiednie miejsca w panelu administracyjnym routera.
W polu SSID możesz wpisać swoją indywidualną nazwę sieci, która będzie widoczna na liście dostępnych sieci Wifi znajdujących się w pobliżu twojego komputera. Nie zapomnij zabezpieczyć sieci WiFi hasłem, które powinno składać się z minimum ośmiu znaków. Hasło wpisujesz w polu Pre-Shared Key
Gratulacje, właśnie została skończona podstawowa konfiguracja routera. W celu akceptacji wpisanych ustawień wybieramy Apply.
informacja o zakończeniu konfiguracji routera.
Teraz połącz się ze swoją siecią wpisując wymyślone przez Cibie hasło, które wpisałeś w panelu administracyjnym routera


Wybierz dogodny sposób kontaktu z nami