Niedziela, 16 grudzień 2018 Speedtest lokalny   |   Speedtest   |   Zaloguj się
pomockontakt
Internet
COMPOWER
os. Oświecenia 44
31-636 Kraków
logo compower
zasięg usług
zasięg sieci Compower
Pytania i odpowiedzi - FAQ
Jak stać się klientem sieci Compower?
Po sprawdzeniu możliwości technicznych dla Państwa miejsca zamieszkania, zamówienie na przygotowanie umowy można złożyć poprzez formularz dostępny na naszej stronie www albo dzwoniąc na numer infolinii operatora pod numerem telefonu 41 372-00-08 lub 605-570-288 oraz w biurze obsługi klienta.
Jak sprawdzić dostępność sieci Compower w moim miejscu zamieszkania?
Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www albo dzwoniąc na numer infolinii operatora pod numerem telefonu 41 372-00-08 lub 605-570-288. Zasięg i dostępności naszych usług stale się powiększa, w przypadku gdy nasza firma nie jest obecnie dostępna w Państwa lokalizacji, zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony www.
Jakie dokumenty są wymagane do podpisania umowy?
Do podpisania umowy potrzebny jest dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Jeśli lokal jest podnajmowany wymagana jest pisemna zgoda własciciela na wykonanie instalacji
Ile trzeba czekać na przyłączenie do sieci Compower?
Po sprawdzeniu możliwości technicznych dla Państwa miejsca zamieszkania, czas oczekiwania na instalację to minimum 3 dni roboczę, gdyż o tym fakcie musimy powiadomić zarządcę budynku
Jak wygląda instalacja usługi?
Instalator rozpoczyna wizytę od sprawdzenia obecnej instalacji w lokalu, a w razie jej braku łączy lokal z instalacją na klatce schodowej. Kolejny krok to podłączenie urządzeń takich jak komputer, router lub dekoder do kabla z sygnałem sieci Compower. Po odpowiednim podłączeniu instalator aktywuje usługi i sprawdza czy wszystkie urządzenia działają poprawnie. Ostatnim etapem jest potwierdzenie poprawności wykonania instalacji i podpisanie przez Klienta umowy lub aneksu.
Czy do odbioru sygnału internetu potrzebne są specjalne urządzenia?
Dostęp do internetu realizowany jest w standardzie ethernet z wykorzystaniem kabla (skrętki) UTP kategorii 5e. Aby odbierać sygnał internetu, twój komputer powinien być wyposażony w kartę sieciową z gniazdem RJ-45.
Czy mogę korzystać z internetu bezprzewodowo?
Tak, aby korzystać z internetu bezprzewodowego, będziesz potrzebował do tego celu router WiFi działającą w standardzie 802.11 b/g/n/ z portem WAN ethernet RJ-45. Jesli potrzebujesz fachowej porady jaki sprzęt zakupić, skontaktuj się z działem technicznym pod numerem 507-198-995 lub 507-198-994
Czy mogę korzystać z internetu na kilku komputerach?
Tak. Jeśli posiadasz w domu więcej niż jeden komputer, możesz rozdzielić sygnał przy pomocy switcha lub routera. Jesli potrzebujesz fachowej porady jaki sprzęt zakupić, skontaktuj się z działem technicznym pod numerem 507-198-995 lub 507-198-994
Czy będę otrzymywał rachunki/faktury?
Rozliczenia za usługę dostępu do internetu będziesz otrzymywać co miesiąc dostarczaną przez pocztę lub kuriera do swojej skrzynki pocztowej.
Czy mogę korzystać z routera po Neostradzie/Netii?
Nie, firma Compower korzysta z innej technologii. Routery wykorzystywane w sieci Neostrada/Netia wyposażone są w modem ADSL/xDSL z gniazdem WAN zgodnym ze złączem RJ-11 (łącze telefoniczne). Router podłączany do sieci Compower powinien być zgodny ze standardem Ethernet wyposażonym w gniazdo WAN ze złączem RJ-45.
Co się dzieje po zakończeniu umowy terminowej?
Umowa staje się normalną umową bezterminową z abonamentem wg cennika. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami dłużej.
Czy i na ile można zawiesić usługę (np. wakacje)?
Tak. Można zawiesić usługę maksymalnie na trzy okresy rozliczeniowe.
Jakie urządzenia mogę podłączyć do sieci Compower?
Do sieci Compower możesz podłączyć urządzenia posiadające port Ethernet RJ-45 lub kartę WiFi w standardzie 802.11 b/g/n:
  • router
  • dowolony komputer typu: pc, laptop, netbook, tablet, smartphone itp.
  • telewizor
  • konsola gier (PlayStation, Xbox itp.)
  • bramka VoIP
 Powrót na górę strony
Copyright © 2000-2018 COMPOWER
czas generowania strony: 0.0001 sek